Dzieci Hannibala

12:15

Tytuł: Dzieci Hannibala

Autor: John Maddox Roberts
Gatunek: Sensacja
Rok wyd.: 2013 (Bellona)
Ilość stron: 408


Rzymianie nie mogą pogodzić się z porażką, jaką ponieśli w wojnie punickiej. Jak przystało na pełen dyscypliny i samozaparcia lud, naród odradza się na nowo - jako Rzym Norikum. Od samego początku sieją pomysły jak z powrotem odzyskać swoją stolicę. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że już pora wyjść naprzeciw odwiecznemu wrogowi - Kartaginie i sięgnąć po to "co swoje".
Senat Norikum wysyła do Kartaginy "komitet powitalny". Pod przykrywką rozmów handlowych rozgrywa się największa intryga, której umysły zaślepione posiadanym bogactwem nie potrafią rozgryźć.
Na czele potężnej armii staje jeden z wybitniejszych żołnierzy - Marek Scypion, a jego zastępcą zostaje Tytus Norbanus, można by napisać, że odwieczny wróg Scypiona. Oboje mają swój własny plan, który pomału wcielają w życie. Umysł jednego z nich jest przebieglejszy od drugiego, dlatego też potrafią przewidzieć swoje ruchy.
Gdy docierają do Kartaginy, są pod wielkim wrażeniem zarówno przygotowania obronnego jak i bogactwa całego miasta. Zwiedzanie okolicy daje im nie tylko powód do podziwiania widoków, ale również uczy rozkładu aglomeracji i wykorzystywanej broni. A stąd już blisko do Egiptu.
Pomijając konflikt powyżej wymienionych rzymskich żołnierzy, na tle całej historii mają miejsce jeszcze inne, zwracające uwagę spiski i przekręty. Dzięki takiemu zabiegowi, opowieść staje się o wiele ciekawsza i pełna różnych "smaczków". Co więc może pójść nie tak, gdy Rzym do zwycięstwa prowadzi tak znakomity geniusz jak Marek Scypion?

Autor książki daje czytelnikom możliwość zbliżenia się do części historii Rzymu z drugiej strony, mianowicie z takiej gdzie to Kartagina i sam Hannibal odnoszą zwycięstwo. Ponad to możemy dowiedzieć się jak wyglądały i działały maszyny wojenne tamtych czasów oraz co stanowiło obronę tamtejszych krajów. Na ile te informacje są prawdziwe, tego stwierdzić nie mogę, ale jedno jest pewne, dzięki tej wiedzy możemy wgłębić się bardziej w tamtejsze wydarzenia.
Książka to dobry kąsek dla osób lubiących historie starożytne lub seriale jak "Spartakus" itp.

Moja ocena:10/10 

Książkę możecie kupić na :
http://www.taniaksiazka.pl/dzieci-hannibala-john-maddox-roberts-p-416581.html

http://kochamyksiazki.pl/

Zajrzyj i tutaj

2 komentarze

  1. Taka ocena zobowiązuje! Pozostaje mi tylko przeczytać tę książę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam książki z historią w tle. To zdecydowanie lepsze niż te wszystkie współczesne wampirze książki. Poza tym bardzo kusisz oceną :)

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook