Czy Ty też skrywasz w sobie wiedźmę?

15:12

Tytuł: Magia wiedźm
Autor: Claire
Rok wyd.: 2011 (Studio Astropsychologii)
Gatunek: Magia, Poradniki, Ezoteryka
Ilość stron: 324
"Słowo "wiedźma" oznacza dosłownie osobę "która wie". Ma ona znacznie szersze horyzonty niż większość ludzi i potrafi wykorzystać do swoich celów niezwykłe umiejętności, jakie posiadła dzięki znajomości białej magii. Przez lata wiedźmy budziły strach. Dziś stanowią elitę"Magia, jak bardzo poszukiwana przez wielu w realnym świecie i jak kusząca, by ją w jakiś sposób wykorzystać. Czy istnieje na prawdę? Czy to tylko zwykły wymysł ludzi pragnących czegoś, co nie ma miejsca w naszej, szarej rzeczywistości. Mnóstwo osób w nią wierzy, jednak jakie ma ona przełożenie na świat widzialny?.

Każdy na pewno słyszał o wiedźmach z Salem, o voodoo, czy czarnej magii. "Magia wiedźm", to książka, w której próżno szukać rytuałów przyzywających złe moce. Autorka, Claire postanowiła wyjść na przeciw przekonaniom, że magia wiąże się jedynie z Szatanem, czarnymi mszami, obdzieranymi kotami i tym podobnymi zjawiskami. Dla niej to coś zupełnie przeciwnego, to rozmowa z roślinami, otaczanie się magicznymi kamieniami, których właściwości mogą zbawiennie wpływać na nasz nastrój lub zdrowie, to komunikowanie się z przewodnikami duchowymi, czy magiczne kąpiele dające ukojenie zmysłom.
Po za tym każdy może wypróbować garść zaklęć opisanych w bardzo prosty sposób. Znajdziemy tutaj m.in. zaklęcia przyciągające miłość, szczęście, pieniądze. Dzięki Claire oczyścimy swój dom i nas samych za pomocą aromatycznych kadzideł, których ilość i właściwości są bardzo ciekawe. Mamy możliwość poznania znaczenia dwóch, najważniejszych talii kart Tarota, nauczenia się, jak posługiwać się wahadełkiem oraz w jaki sposób czytać z kryształowej kuli. Nie bez znaczenia są wróżby z fusów, dostarczające potrzebnych informacji. Miłośnicy szycia, robienia na drutach również znajdą coś dla siebie, a może ktoś z Was będzie chciał stworzyć specjalny relikwiarz ku uciesze pomocnych duchów?

Z początku podchodziłam do "Magii wiedźm" sceptycznie. Z czasem, gdy odkrywałam kolejne rozdziały stało się jasne, że poradnik zawiera dużą ilość przydatnej wiedzy, dotyczącej chociażby mocy kadzidełek, które ogromna rzesza ludzi pali w domach, nie znając ich prawdziwych zastosowań. Jestem wręcz zachwycona metodami zawartymi w książce. Nie spodziewałam się, że proste rzeczy mogą zmienić się w magiczne amulety, a dzięki naszej wierze marzenia np. o nowej miłości mogą się urzeczywistnić. Jak wspomina pisarka, żadna magia nie zadziała, gdy w nią nie wierzymy i co najważniejsze powinniśmy być w dobrym nastroju, aby móc zacząć ją stosować.

"Cokolwiek uczynisz, dobrego czy złego, na pewno to do Ciebie wróci"
I tak jest z magią wiedźm, musisz coś od siebie dać, by otrzymać to o co prosisz. To trochę jak Karma, nie sądzicie?

Przyjemna lektura, dzięki której możemy wpleść trochę czarów w nasze życie. Przeznaczona przede wszystkim dla osób z otwartym umysłem i gotowych na nowe doznania, poza tym co rzeczywiste.

Moja ocena: 7/10Zajrzyj i tutaj

8 komentarze

 1. Czasami zastanawiam się, czy rzeczywiście magia istnieje na świecie, czy też może jest to nasz wymysł. W każdym razie ,,Magia wiedź' wydaje się być interesującą publikacją i chętnie ją poznam w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo to może być ciekawa pozycja, myślę, że niedługo będę miała okazję przeczytać te książkę, zapraszam do mnie tez na recenzje książki ze studia astro:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać w książce jest wiele prawdy. W końcu dawne czarownice zawsze znały się na zielarstwie i życiu w zgodzie z naturą, a dopiero katolicyzm utożsamił ją ze Złem. Pozycja wydaje się więc warta uwagi.

  http://werewolf-rain.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ajj... Z ezoteryką mi nie po drodze, ale wiem komu z moich znajomych książka moze się spodobać;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie zbieg okoliczności :)
  Tak, to zdecydowanie książka warta polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poradnik zupełnie poza moimi zainteresowaniami, ale przynajmniej dowiedziałam się co etymologicznie oznacza słowo "wiedźma" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam tę książkę. Również ją recenzowałam. Pozytywnie wspominam :)

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook