Skuteczne odchudzanie? Metoda Gabriela

21:18

 Tytuł: Jak schudnąć bez diety. Metoda Gabriela.
Autor: Jon Gabriel
Rok wyd.: 2011 (Illuminatio)
Gatunek: Poradnik
Ilość stron: 256


 "Skoro jemu się udało, to może udać się każdemu. Unikalna metoda Jona poparta jest najnowszymi odkryciami naukowców w dziedzinie badań nad otyłością oraz czterema latami jego własnych badań nad znaczeniem biochemii, neurobiologii i udziału świadomości w odchudzaniu."


Jon Gabriel od lat zmagał się z nadwagą. W kulminacyjnym momencie otyłości, ważył aż 180 kg. Czuł się ciągle przemęczony i zasypiał nawet podczas rozmowy telefonicznej w pół zdania. Po ciągłych dolegliwościach związanych ze zgromadzeniem obfitej tkanki tłuszczowej, postanowił odmienić swoje życie. Schudł ponad 100 kg, nie mając najmniejszych oznak poprzedniej wagi, np. takich jak obwisła skóra. Dzięki metodzie, którą opracował pomógł nie tylko sobie, ale też innym czytającym jego zmagania. Jon Gabriel uważa, że to nie dieta jest sposobem na uzyskanie sukcesu, bezdyskusyjnie twierdzi, że diety po prostu nie działają. Po jakimś czasie zawsze pojawia się efekt jojo, lub brak chęci do dalszego działania. Dlatego by wyjść na przeciw wszystkim niepowodzeniom opracował metodę polegającą na odchudzaniu poprzez podkreślenie wpływu umysłu na wewnętrzną logikę ciała. Jego zdaniem umysł to wielka potęga, która może zdziałać cuda i to on decyduje czy jesteśmy szczupli, czy też nie. Nowy styl bycia szczupłym bez diety, ukazuje nowy sposób "zaprogramowania się" na lepsze życie. Autor porusza problemy, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że wpływają negatywnie na naszą wagę. Naucza, w jaki sposób powoli, bez pośpiechu możemy dążyć do urzeczywistnienia marzenia o zgrabnej sylwetce. Na początek proponuje kilka metod ćwiczeń wizualizacji, które mają pomóc oczyścić umysł z negatywnych emocji gromadzących się przez lata, tym samym nawarstwionych problemów uniemożliwiających prawidłowy spadek wagi. Metoda Gabriela nie katuje nas dietami, odmawianiem sobie ulubionych potraw, czy drakońskim systemem ćwiczeniem. Jon proponuje całkowitą zmianę myślenia i postrzegania nas samych, zaakceptowania niektórych aspektów życia oraz pogodzenia się z "mroczniejsza" sferą naszej natury. Nie tylko na samej wizualizacji książka się kończy... nie obyłoby się bez przejścia na zdrowy tryb żywienia i ćwiczeniom, jednak nawet na to autor ma niestandardowy sposób.


Poniżej zdjęcia samego Jona przed i po:


Co mnie najbardziej urzekło w książce? opis tego, w jaki sposób czują się osoby otyłe. Myślę, że z tym trafiono w stu procentach. W żadnej publikacji nie widziałam tak prawdziwej wypowiedzi, która obrazowałaby cały problem. Uważam, że "Metodę Gabriela" trzeba przeczytać przynajmniej dwa razy, by zrozumieć dokładnie jej przesłanie i wbić sobie do głowy, to co istotne. Dostępna jest płyta CD, oraz nagranie z wizualizacjami w języku polskim, które możemy pobrać ze strony http://www.metodagabriela.pl. Dodatkowo znajdziemy tam przepisy na śniadania, obiady, czy desery. Opinie osób, którym się udało (w książce opisane są w obszerniejszy sposób) i wiele innych przydatnych informacji.

Jeżeli macie problem z wagą lub mimo usilnych starań nie potraficie schudnąć, to serdecznie zapraszam do zakupienia książki. Ja swoją dostałam do zrecenzowania dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio, za co dziękuję.

Moja ocena: 8/10


Zajrzyj i tutaj

8 komentarze

 1. Kurde, po weekendzie przybrałam 1,5 kg. Szok. Może ta książka jest w sam raz dla mnie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Schudł 100 kg i nie występuje u niego obwisła skóra :)

  Nie bardzo wierzę autorowi książki, bo takie rzeczy to tylko w bajkach.
  Bez ingerencji chirurga nie da się pozbyć się tej nadmiarowej skóry, którą widać na zdjęciach.

  Te jedno zdanie zniechęca mnie do tej książki
  i klasyfikuje ją na półkę z bajkami , a nie do poradników ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem, umysł to potęga, wiara jak się mówi może "przenosić góry" kto wie.

   Usuń
  2. Wiara nic nie da,
   tylko magia daje jeszcze nadzieję :)

   Usuń
 3. Ja dwa lata temu stosowałam słynną dietę Dukana i udało mi się schudnąć 20 km. Na chwilę obecną nie potrzebuje żadnej diety, ale jeśli się to zmieni, to pomyślę o powyższej książce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a nie wyniszczyła Cię ta dieta? podobno jest bardzo niezdrowa.

   Usuń
 4. Sama nie wiem, czy to książka dla mnie. Na dzień dzisiejszy po prostu nie potrzebuję diet.

  OdpowiedzUsuń
 5. A mnie zaciekawiła jego historia. Ciekawe czy chodził na spotkania grup wsparcia dla osób z problemem z wagą.
  Skuteczne odchudzanie jest ciężką pracą, ale może być bardzo rozwijające :)
  Pozdrawiam,
  srodkiodchudzajace.com.pl

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook