Alex McAulay-Zagubione

14:52
Alex McAulay
Zagubione
(The lost girls)
tłum.Magdalena Gawlik-Małkowska
206 stron
ISBN:83-7337-627-5

Autor urodził się w Seattle 1975 roku. Jako nowelista stworzył kilka ciekawych historii, min. Zagubione opowiadające historię czternastoletniej Anny, która swoim nagannym zachowaniem doprowadziła rodziców do ostateczności, przez co wylądowała na trzy miesiące w karnym obozie dla dziewcząt, na wyspie Andros. Jak każda zbuntowana nastolatka Anna nie ma zamiaru i ochoty jechać do miejsca, w którym narzuca się zdanie innych. Dziewczyna zaciska zęby i trafia na miejsce, z którego można dopłynąć jedynie łodzią lub dolecieć helikopterem. Po zapoznaniu kilku indywidualności i opiekunów udaje się na spoczynek. Przed nią długa podróż. Celem całego przedsięwzięcia jest resocjalizacja młodych panien. Dyrektorka uważa, że długa wycieczka przez dziewiczy las, szlakiem Maruderów dobrze im zrobi. Kilka mil dalej staje się coś nieoczekiwanego. Grupa słyszy strzały. Od tej chwili Anna i kilka nowo zapoznanych buntowniczek będą walczyć o życie. W książce poruszony jest jeszcze jeden aspekt, mianowicie pedofilia. Choć nie związany za bardzo z treścią całej historii, przewija się na jej kartach we wspomnieniach Anny.

Wciągająca opowieść, mówiąca o tym, jak człowiek zachowuje się w sytuacjach zagrażających życiu i do czego jest zdolny. Prawdziwa szkoła przetrwania opisana słowami Alexa McAulay daje nam przynajmniej 2 godziny niesamowitej przygody.

Moja ocena 8/10

Zajrzyj i tutaj

4 komentarze

 1. Zawiązanie akcji zapowiada całkiem ciekawą lekturę - dodaję ją do listy planów czytelniczych i liczę, że się nie zawiodę.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No proszę, mnie również fabuła przypadła do gustu. Żeby tylko dobę można było rozciągnąć do choćby 30 godzin...

  OdpowiedzUsuń
 3. ile to ma stron

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook