Sylvia Browne-Karty do czytania mojej duszy

13:28Sylvia Browne
Karty do czytania mojej duszy
Rok wyd. 2010
74 karty
format kart 100x140 mm
ISBN:978-83-73-77-401-8

Sylvia Browne, w Polsce znana z publikacji "Świątynie po drugiej stronie" oraz "Sekretne stowarzyszenia". Urodzona w 1936 roku uważa siebie za psychiczne i duchowe medium. Wystąpiła kilkakrotnie w programie Larry King Live. W 1992 roku została skazana za oszustwa inwestycyjne, brała udział w licznych kontrowersjach. W 1986 założyła kościół znany jako towarzystwo Novus Spiritus. Biografia Browne jest naszpikowana zbiegiem dziwnych sytuacji i zdarzeń, co poddaje w wątpliwość jej rzekome zdolności.

Czytamy w opisie kart: "Talia 74 przepięknie wydanych kart pozwoli Ci odnaleźć sens istnienia – to jest zaś droga do odkrycia prawdziwego JA i zrozumienia istoty życia. Karty mogą służyć do medytacji lub do poszukiwania odpowiedzi na dręczące Cię pytania, dzięki Uniwersalnym Prawdom wypisanym na każdej z nich. Zawsze dostosują się do Twojej osobistej, aktualnej sytuacji oraz będą wsparciem i drogowskazem w duchowej podróży."

Prawda, sentencje są rzeczywiście pięknie napisane, ale wydaje mi się, że każdy może interpretować je inaczej, tym samym za każdym razem dopasują się "do naszej osobistej, aktualnej sytuacji". Przychodzi mi tu na myśl horoskop. Jak można napisać ten sam horoskop dla milionów ludzi? Absurd. W tym wypadku także coś będzie "do nas pasować". Po zapoznaniu się z biografią Sylvia Browne, karty "do czytania mojej duszy" wydały mi się niczym więcej, niżeli kilkoma pięknie zadrukowanymi kartonami, które mają za zadanie przekonać Nas, że na pewno odpowiedzą "na dręczące pytania i wskażą drogę jak postępować". Szkoda tylko jeszcze, że nie powiedzą jak zdobyć wielką gotówkę i nie zrobią za nas prania. Nawet nie mam ochoty dalej opisywać tego ile na robieniu ludzi w bambuko zarabia ta kobieta.... Akurat w tę panią nie wierzę.

Jeżeli ktoś z Was chce spróbować rozłożyć sobie tę talię, proszę bardzo. Myślę, że to jednak tylko zabawa i to dosyć droga.


Moja ocena: Za oprawę kart 4/10 Za przekaz od Sylvi Brownie 1/10

Karty otrzymałam od : 

Zajrzyj i tutaj

7 komentarze

 1. Całkiem pomysłowa rzecz, choć w moim przypadku niepraktyczna. Osobiście nie zagłębiam się w takie duchowe tematy, więc może ktoś inny niech skorzysta, gdyż wiem, że są osoby lubiące tego typu medytacje i odkrywanie sensu istnienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się w takowe rzeczy nie bawię :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z ciekawości chętnie bym zobaczyła jak te karty wyglądają. Choć innego zastosowania jak oglądanie dla nich nie widzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przyznać, że to z jednej strony intrygująca rzecz, ale z drugiej nieco się obawiam tarota i jemu podobnych;))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tarot, horoskopy, przepowiednie... Śmieszą mnie, zupełnie w nie nie wierzę

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam te karty i muszę przyznać że służą mi tylko... no właśnie do czego mi one służą?... do niczego, tylko pięknie wyglądają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe, ciekawe jednak całkowicie nieprzydatne by dla mnie były :P

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook