Melissa De La Cruz-Zapach spalonych kwiatów

18:44Melissa De La Cruz
Zapach spalonych kwiatów
(The Witches of East End)
tłum.Ewa Polańska
298 stron
ISBN:978-83-240-1663-1

Melissa De La Cruz jest autorką wielu bestsellerów książek dla młodzieży. Cykl "Błękitnokrwiści" cieszy się dużym uznaniem wśród nastolatków w Polsce. Melissa napisała kilka książek dla dorosłych, np. "Angels on Sunset Boulevard". Pracowała jako redaktor mody i urody. Publikowała min. w Glamour, Cosmopolitan, New York Times, Harper Bazaar. Czterdziestolatka mieszka wraz z mężem i córką w Hollywood.


North Hempton, miejscowość widmo dla niemal całej ludności. Miasteczko leżące gdzieś na skraju Atlantyku, zamieszkałe przez trzy niezwykłe kobiety-matkę i dwie siostry. Wszystkie posiadają magiczne moce. Freya pracuje w barze North Inn i potrafi tworzyć miłosne napoje, poprzez które ludzie pozbywają się wszelkich zahamowań i wydają się atrakcyjniejsi dla otoczenia. Ingrid przyjmuje klientki w miejscu zatrudnienia-bibliotece. Pomaga min. w zajściu, w ciążę okolicznym mieszkankom. Joanna może nawet umarłego wyciągnąć ze szponów śmierci. Na co dzień nie mogą jednak używać swoich nadprzyrodzonych sił. Wiąże je umowa z Białą Radą, której bezwzględnie muszą przestrzegać, w innym wypadku grozi im surowa kara. Jak to kobiety, powoli przestają zwracać uwagę na zakazy. Żeby nie było tak sielsko i kolorowo, w mieście od kilku dni dzieją się dziwne rzeczy.  Joanna, matka dziewczyn zauważa niepokojące znaki, które zapoczątkują lawinę niecodziennych zdarzeń. Także Ingrid, starsza z sióstr jest przestraszona ogromem problemów jakie piętrzą się z dnia na dzień. Freya natomiast zmaga się z dylematem. Jest rozdarta uczuciowo między dwoma mężczyznami, którzy bezpośrednio mogą wiązać się z omenami w North Hempton.

Książka trzyma w napięciu do samego końca. Jej historia jest ciekawie przedstawiona. Opisy miejsc nie są przeciągnięte i nudnawe, wręcz napisałabym, że wysublimowane i subtelne. Przedstawienie postaci nie budzi żadnych zastrzeżeń. Każda z osobna ma swój, nieporównywalny charakter. Doszukałam się zaledwie kilku literówek, co jest dużym plusem. Na ogromnego plusa zasługuje okładka. Cały czas miałam wrażenie, że znajduje się na niej jedna z bohaterek. Minusem jest okropnie przetłumaczony tytuł, wręcz wymyślony na nowo.
Wydaje mi się, że książka pisana jest pod kontynuację. Mieliście takie wrażenie?

Melissa De La Cruz daje nam namiastkę jej własnego Salem, jeśli chcesz się zagłębić w ten świat, sięgnij po "Zapach spalonych kwiatów".

Moja ocena 8/10

Link do fragmentu książki: http://www.znak.com.pl/wirtualnaksiazka,id,3069

Zajrzyj i tutaj

7 komentarze

 1. Mam kupioną i niedługo przeczytam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. W książce nie czułam napięcia, nawet grama niepokoju, a szkoda bo zapowiadało się całkiem ciekawie.
  Zakończenie samo przez się informuje, że kontynuacja będzie, mam nadzieje, że tym razem autorka da z siebie więcej i czarować będzie nie tylko czarownicami ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. No to już zależy od czytelnika, mnie np. trzymała:P

  OdpowiedzUsuń
 4. strasznie chcę przeczytać tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Autorka zostawiła sobie furtkę dla kontynuacji - oby nie poszła w kierunku wampirzych Błękitnokrwistych i została przy czarownicach ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej książce i mam zamiar ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej książki, miałam ją ostatnio w łapkach, ale jakoś się rozmyśliłam. Ale chyba jednak będę musiała dac jej szansę:)

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook