Nick McDonell-Odlot

16:38


Autor: Nick McDonell
Tytuł: Odlot
Rok wyd.2003
Gatunek: Dramat, Narkotyki
Ilość stron: 191

"Odlot" jest debiutem powieściowym zaledwie siedemnastoletniego pisarza. Powieść została przetłumaczona na dwadzieścia języków i znalazła się na liście bestsellerów. Na podstawie książki powstała w 2010 roku adaptacja filmowa, wyreżyserowana przez Joela Schumachera. Zagrał w niej między innymi znany z serialu "Gossip Girl" Christopher Chace Crawford. Nick McDonell napisał także "The Third Brother", powieść cieszącą się równie wielkim sukcesem jak "Odlot".

Wstrząsająca książka o amerykańskiej młodzieży, żyjącej z pieniędzy rodziców. Narratorem jest główny bohater Biały Mike, inteligentny chłopak, który zarabia jako diler. "Rozkręca wszystkie imprezy", na które chodzą tamtejsze dzieciaki. Poznajemy całą paletę osobowości-Sarę, blond piękność, za którą uganiają się mężczyźni, Molly-początkującą modelkę, Jessike-wzorową uczennicę, która zrobi wszystko aby dostać kolejną dawkę Twelve, Marko i Timmiego-niskich pseudoraperów popalających trawkę. Życie nastolatków przedstawione jest w 4 dniach poprzedzających Sylwestra. Każde z nich szykuje się na imprezę "wszech czasów" w domu podrywacza Chrisa i tajemniczego Cloud'a. Jak się możecie spodziewać nic dobrego z tego nie wyniknie.

"Odlot" jest odzwierciedleniem życia wielu siedemnastolatków, którymi rodzice w ogóle się nie interesują. Samotność, brak miłości i nadziei daje rozpaczliwy obraz kumulacji destrukcyjnych zdarzeń.


Zajrzyj i tutaj

6 komentarze

 1. Zaciekawiłaś mnie i to bardzo. Muszę koniecznie rozejrzeć się za tą książką oraz obejrzeć film.

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę musiała obejrzeć ten film. Zapowiada się całkiem nieźle:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Swojego czasu czytałam dużo książek tego typu - o narkotykach, złym dzieciństwie, uzależnieniach. nazbierało się tego trochę, a "Odlot" - moim zdaniem - jest książką średnią, ale na pewno wartą uwagi:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie takie nieszczęśliwe lata nastoletnie ominęły - chwała Bogu. Filmu nie widziałam, książki nie czytałam, ale po jedno z tych mediów z chęcią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pewnością wolę przeczytać książkę, ewentualnie potem obejrzeć film. Temat jest dość fascynujący.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię czytać twórczość młodych autorów. Chętnie sięgnę po "Odlot".

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook