Bear Grylls i jego motywująca książka

15:14

http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2336__Poradnik_przetrwania_w_zyciu_%28Bear_Grylls%29&search_conditions=aW5kPXN6dWthaiZwcm9kdWN0X2tleXdvcmQ9YmVhcitncnlsbHMmcHJvZHVjdF9zZXJpZXNfaWQ9MA%3D%3D
Tytuł: Poradnik przetrwania w życiu
Autor: Bear Grylls
Rok wyd.: 2013 (Pascal)
Gatunek: Poradniki
Ilość stron: 286

"Osiągaj cele, walcz z przeciwnościami, rozwijaj charakter"

Bear Grylls, najbardziej znany jest z cyklu, programu telewizyjnego - "Szkoła Przetrwania", emitowanego między innymi przez stację Discovery. Jest autorem 11 książek zarówno poradników, jak i o tematyce podróżniczej. Były żołnierz brytyjskich sił specjalnych SAS.

"Poradnik przetrwania w życiu" to 286 stron ciekawych informacji powstałych na bazie tego, co przeżył i czego doświadczył autor. Bear Grylls występuje tu w roli osobistego trenera charakteru - a tak przynajmniej głosi zdanie z tyłu książki. Trudno się z tym nie zgodzić, kiedy zaznacza się co chwilę cytaty i odnajduje wiele mądrych słów. Książka ma aż 75 rozdziałów, z których każdy zajmuje mniej więcej od 2 do 4 stron (licząc prawą i lewą stronę), co z kolei jest wielkim ułatwieniem w czytaniu i przyswojeniu sobie wiedzy jaką oferuje nam Grylls. Poradnik przypomina mi trochę "Sekret", ale w o wiele lepszym wydaniu, gdzie nie są powtarzane te same słowa, tylko w innym kontekście, jak to miało się z "Sekretem". Jedno jest pewne znajdziemy w środku wiele przepisów na sukces, na to jak być odważniejszym w życiu, jak walczyć o marzenia, jak się nie poddawać, że porażka to nie porażka, jak znaleźć w sobie motywację i wiele, wiele innych. Zawsze sięgam po tę książkę, kiedy dopadają mnie "ciemniejsze" myśli i kiedy mam zły humor, bo jest jedną z tych, do których wraca się niemal codziennie. Nie tylko ogrom wiedzy autora poraża, najbardziej piękne jest to, w jaki sposób słowa z książki docierają do naszych umysłów i jak mogą zmienić  koszmarny dzień w ten pełen słońca. Pamiętajcie: "Jesteście o wiele silniejsi, niż Wam się wydaje".


Jedna z lepszych książek jakie czytałam.

                                                           Moja ocena 10/10 

http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiegarnia.php

Zajrzyj i tutaj

2 komentarze

  1. książka a pewno warta uwagi, porusza ciekawy dla każdego człowieka temat.

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo fajna książka:) zapraszam do mnie:) organizuję bardzo ciekawe rozdanie:)

    http://sandrainvogue.blogspot.com/

    obserwujemy?

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook