Stefan Czerniecki - Cisza

18:52

Autor: Stefan Czerniecki
Tytuł: Cisza
Rok wyd.: 2013 (Poznaj Świat)
Gatunek: Podróżnicze
Ilość stron: 285

Tym razem z Biblioteki Poznaj Świat "wyłowiłam" książkę "Cisza", Stefana Czarneckiego. Czarnecki jest kartografem i dziennikarzem. Dzięki tym dwóm umiejętnościom i dużej wiedzy mógł odbyć w miarę bezpiecznie podróż po Peru i Ekwadorze, choć nie obyło się bez momentów grozy.
Ameryka Południowa nie należy do najbezpieczniejszych zakątków świata. Jest to wciąż na swój sposób dziki kontynent, gdzie w wielkiej ilości żyją najróżniejsze, często groźne zwierzęta oraz rośliny. Ponad to nie brakuje w nim ludzi od tak zwanej brudnej roboty. Pomimo zagrożeń z jakimi zmierzył się autor, to "świat", w którym naprawdę można poczuć dziką wolność i przeżyć swojego rodzaju katharsis. Stefan Czarnecki opowiada nie tylko o pięknie przyrody i o górach, które kocha, ale także w jaki sposób zachować się wobec natrętnych, a czasami wręcz niebezpiecznych kierowców taksówek, ile czasu spędza się na indiańskich targu jeżeli jest się na nim z jeszcze dwiema kobietami, kochającymi zakupy i czy Machu Picchu w rzeczywistości wygląda tak pięknie, jak na pocztówkach.

Jak każda książka z serii "Poznaj Świat" również ta okraszona jest mnóstwem pięknych i miejscami zadziwiających zdjęć, które dodają całości uroku. Patrząc na nie możemy przez chwilę poczuć się jak byśmy dostali pocztówkę od naszego przyjaciela z  Ameryki Południowej. Taki jest też język, w którym "Cisza" jest napisana - przyjacielski i żartobliwy, dzięki któremu nuda nam nie grozi

Moja ocena 7/10

Zajrzyj i tutaj

2 komentarze

  1. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Zachęciła mnie twoja recenzja i z przyjemnością sięgnę po to dzieło : )
    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie po nią siegnę, sama lubię podróżować ;)

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook