Projekcja Astralna - Obbe na zawołanie?

14:27

Tytuł: Projekcja astralna dla początkujących
Autor: Edain McCoy
Rok wyd.: 2013 (Illuminatio)
Gatunek: Ezoteryka
Ilość stron: 249

"Projekcja Astralna sprawi, że odwiedzisz sferę, w której ani czas, ani przestrzeń nie mają znaczenia, gdzie Twoje myśli będą działaniem, a proste pragnienia zabiorą Cię dokądkolwiek zechcesz"

Piękny opis nieprawdaż? Jakże byłoby pięknie, gdyby każda myśl (oczywiście ta dobra) stała się rzeczywistością. Projekcja astralna daje nam tę możliwość. Na pewno często miewaliście po przebudzeniu uczucie, że "ten sen był tak realistyczny", "myślałem/am, że tam byłam", "rozmawiałam tak, jak rozmawiam teraz z tobą". Może już właśnie wtedy przeżywaliście, nieświadomie pierwsze podróże w inny wymiar? Ja również doświadczyłam tego typu uczuć, a z tego punktu jesteśmy już o krok bliżej projekcji astralnej i uzyskania tak zwanego Obbe - doświadczenia poza ciałem. Wystarczy, że uświadomisz sobie we śnie, że nie śnisz, a wtedy zaczyna się prawdziwa przygoda. "Projekcja astralna dla początkujących" ma za zadanie pokazać czytelnikowi sześć technik podróżowania do innych sfer. Jak we wszystkich tego typu przypadkach, gdzie ważną rolę odkrywa świat duchowy, potrzebna jest medytacja i relaks, jest to swego rodzaju przygotowanie do dalszej podróży. Ma za zadanie uspokoić i zrelaksować wszystkie mięśnie do dalszego działania, jakim jest uzyskanie średniego poziomu fal alfa. Edain McCoy w dalszej części opowiada jak ważną rolę spełniają czakry (centra psychoenergetyczne) oraz ich oczyszczenie. Każdy z siedmiu głównych czakramów, odgrywa inną rolę, tym samym każdemu przypisany jest odmienny kolor. Jedną z technik przedstawionych w książce jest właśnie projekcja poprzez czakry, które są bardzo popularnymi "punktami wyjścia". Inną metodą, jest podróż z przewodnikiem (autor ma tu na myśli wcześniej ułożony plan). Podróżowanie z przewodnikiem ma wg. McCoy'a jedną z najlepszych zalet - jest płynne jak sen. Mnożąc zalety tej metody, uwzględnił on, że to właśnie dzięki niej, najbardziej możliwe jest spotkanie w "astralu" osób zmarłych, a także podróżowanie w czasie do poprzednich wcieleń. Wydaje się to dosyć nierealne?, a jednak zagłębiając się dalej w lekturę, możemy dowiedzieć się, że wiele osób "uprawiających" projekcję astralną ma jeden, najważniejszy cel - zajrzeć do Kronik Akaszy, "będących kompendium wszystkiego, co przytrafiło się danej duszy od momentu jej powstania, aż do chwili obecnej". Przyznacie, że jest to swego rodzaju przekroczenie granic?, może nawet jakiegoś tabu, bo przecież o takich sprawach nie mówi się codziennie, a są raczej uznawane często, gęsto za bełkot. Główną przyczyną nie uzyskania projekcji jest paraliżujący strach przed nieznanym. Jak go zwalczyć? więcej o tym przeczytacie w książce, do której warto zajrzeć, choćby po to, by dowiedzieć się czegoś więcej o samym świadomym śnieniu, od którego początkujący ( na dobrą sprawę) powinni zacząć.

Jakie są moje wrażenia po lekturze? Jak najbardziej pozytywne. Czytałam wiele książek związanych ściśle z tematem Obbe i muszę przyznać, że mało która lektura tak bardzo przypadła mi do gustu. Książka ma jedną, wielką zaletę - jest przejrzysta i zrozumiała dla każdego. Nie ma tu zawiłych tłumaczeń, przy których często musiałabym się zatrzymywać i myśleć: "co autor miał na myśli". Wszystko wyłożone jest jak "kawa na ławę".  Również wydawnictwo zasługuje na pochwałę, za piękną okładkę  i  zamieszczenie wielu obrazków, czy tabel bardzo pomocnych dla młodego adepta wyjść poza ciało.

Moja ocena 8.5/10


Zajrzyj i tutaj

4 komentarze

 1. Brzmi ciekawie. Temat Obbe do tej pory był mi obce, dlatego z chęcią zapoznam się z tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 2. O OOBE usłyszałam pierwszy raz kilka lat temu. Znajomy miał nieprzyjemne doświadczenia z pierwszymi próbami. Od tego czasu napawa mnie ten temat strachem i absolutnie nigdy nie spróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety ale to jednak nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam znajomego który utknął w stanie oobe i nie wychodzi od 4 miesięcy ciekawa
  Sfera

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook