Jan Grzegorczyk-Puszczyk

20:29


Jan Grzegorczyk
Puszczyk
Rok wyd. 2012 (Znak)
432 srony
ISBN: 978-83-240-1877-2

Stanisław Madej przeprowadza się z miasta do malowniczej wsi, Rojno. W Rojnie odpoczywa, przygotowuje się do napisania nowej książki, dzieli swoimi przemyśleniami z przyjacielem, proboszczem Melchiorem. Madej szukając odpowiedzi na swoje pytania, tym samym nowych tematów do swej opowieści, prosi Melchiora o udostępnienie mu pewnej książki zawierającej jak sądzi przemyślenia, na temat samobójstwa jednego z mieszkańców. W dniu, w którym ma ją otrzymać odkrywa ciało księdza leżące na posadzce w kościele. Wstrząśnięty wydarzeniem zawiadamia policję i zaczyna podejrzewać, że nagła śmierć nie była wynikiem przypadku. Zaczyna śledztwo na własną rękę, nie wierząc zbytnio w siły "gapowatej" policji. W tym samym czasie zakochuje się dwa razy, odzyskuje pamiątkę rodzinną, która odegra ważną rolę w rozwikłaniu zagadki dziwnych zgonów w okolicy.  Jak potoczą się dalsze losy Stanisława? Czy dowie się jak zginął jego powiernik? Czy spokojna wieś nie okaże się większym piekłem niż niespokojne miasto?

"Puszczyk" jest powieścią o mężczyźnie, który mimo rozczarowań nadal szuka sensu i miłości we własnym życiu. Zaczyna wciąż od nowa i nie waha się wprowadzać zmian. Zadziwiła mnie ilość zabawnych sytuacji mimo powagi całego zdarzenia, które rozgrywa się w książce. Znajdujemy się w centrum intryg usianych przez osoby, których zamiarów na pewno nie odkryjemy, a zakończenie będzie dla potencjalnego czytelnika wielkim zaskoczeniem.

O Autorze:
Myślę, że najlepiej przeczytać biografię autora na oficjalnej stronie KLIK

Moja ocena 7/10
Książka do wygrania u mnie w konkursie urodzinowym. ZAPRASZAM .

Zajrzyj i tutaj

3 komentarze

  1. Myślę, że sięgnę w wolnej chwili.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zazwyczaj nie czytam kryminałów ani nic do kryminałów podobnego, ale opis tej książki mnie zachęcił. Na pewno przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie również bardzo spodobała się fabuła. W wolnej chwili muszę się zgłosić do Twojego konkursu. :)

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook