Nelly-Byłam jego małą księżniczką

16:14

Autor: Nelly
Tytuł:Byłam jego małą księżniczką
Gatunek: Dramat
Rok Wyd. : 1997 (Videograf II)
Ilość stron: 138 stron


Narratorem opowieści jest szesnastoletnia Nelly, mieszkająca w pewnej malowniczej wiosce, we Francji. Życie dziewczyny jednak na malowniczo nie wyglądało, przynajmniej nie od dwunastego roku egzystencji. Spokojne i pełne radości dzieciństwo zmieniło się w prawdziwe piekło na ziemi. Nelly bardzo kochała swojego tatę, był wręcz dla niej Bogiem, a ona jego ulubienicą...nie bez powodu. Córka została wielokrotnie zgwałcona przez własnego ojca, który jak podejrzewała poprzez tak bestialski czyn próbował się zemścić na depresyjnej matce. Matka z kolei nafaszerowana tabletkami nasennymi nie podejrzewała niczego. Kiedy wyrodny rodzic dobierał się do najstarszej z rodzeństwa, ta spała nieprzytomna obok, w pokoju.
Historia ofiary jaką stała się Nelly znalazła swój finał we francuskiej telewizji, w programie poruszającym podobne tematy. Przed tym wydarzeniem niespełna trzynastoletnie dziecko wiele wycierpiało. Powodem były szykany, plotki, wyzwiska i wspomnienia jakimi została naznaczona do końca swoich dni. Negatywny wpływ wywarł również ośrodek, w którym musiała się znaleźć.
Sądzę, że dla takich książek nie ma odpowiedniej skali ocen. Wstrząsające i smutne koleje losu wprowadzają nas w okrutny świat chorych fantazji i niezaspokojonych potrzeb dorosłych.
Książkę polecę słowami samej autorki: "Wszystkim, którzy znają i przeżywają ten koszmar, po to, by znaleźli siłę do głośnego mówienia o swoim bólu. Kazirodztwo jest zbrodnią, która musi być ujawniona i ukarana, a milczenie pogłębia cierpienie i pozostawia całą władzę "uroczym" sadystom. Pułapkę kazirodztwa zastawiają zawsze dorośli, a wpada w nią niewinne dziecko".


Zajrzyj i tutaj

4 komentarze

 1. To życzę Ci, żeby tak też się stało. Niech ten Nowy Rok będzie dużo lepszy niż poprzedni :))) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Musi być lepsze niż poprzednie. Z Nowym Rokiem z nowym krokiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach, takie książki mnie poruszają do głębi. Muszę sięgnąć!

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. czy mozesz napsiac inne tytuły ksiazek które poruszaja ten temat? jezeli tak prosze napsiz na mój email: stokrotka_klb@o2.pl . za wszelką pomoc będę ogromnie wdzieczna. Czy posiadasz w domu ksiazke Byłam jego mała dziewczynką? Niestety nigdzie jej nie ma. Prosze o kontakt

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook