Młodzi zdolni (Wywiad) - Kamila Patyna

20:14Wizażystów na świecie jest bardzo wielu.
Słyszymy najczęściej o tych zagranicznych.
Jednak, czy nie warto byłoby zagłębić się w to,co skrywają okolice naszych miast i województw?
Mowa o kreatywnej Kamili Patynie.
Osoba młoda, wykształcona, pochodząca
z Radomia.
Jej niekonwencjonalne makijaże są zaskakujące,
ale trzeba przyznać że przyciągają uwagę.
Przypatrzmy się temu wszystkiemu bliżej...KeczDeRabbit: Na swoim fanpage na facebooku masz blisko 2 tys. kliknięć "Lubię To". Jak myślisz, czym zasłużyłaś sobie na tak duże zainteresowanie wśród odbiorców?
Kamila: Szczerze - nie wiem. Być może to, że wykonuję makijaże dość niekonwencjonalne. W każdym razie cieszę się, że to moje inne spojrzenie podoba się ludziom.

K: Czym głównie kierujesz się wykonując makijaże do sesji, a czym wykonując makijaże okolicznościowe?
K: W obydwóch przypadkach wykonuję swoją pracę bardzo precyzyjnie i szczegółowo. Przy sesjach, mogę sobie pozwolić na większy odjazd, natomiast malując klientki staram się dopasować makijaż do urody i charakteru osoby.

K: Jak długo zajmujesz się wizażem i od czego to się zaczęło?
K: Wizażem zajmuję się dopiero od czerwca 2013 roku, od zawsze w moim życiu towarzyszyło mi malarstwo i kolor. Niestety podczas studiowania dość technicznego kierunku (architektura wnętrz), zaczęło mi brakować malarstwa - dlatego zamiast na płótnach, zaczęłam malować na twarzy.

K: Czy jesteś zwolenniczką trendów makijażowych, które z sezonu na sezon coraz bardziej się zmieniają, czy może preferujesz własne "trendy"?
K: Trendy bywają różne. Często sięgam po coś, co było modne dawno temu. Myślę, że ten temat należy traktować z lekkim przymrużeniem oka.

K: Mimo młodego wieku, trzeba przyznać że malujesz bardzo dobrze. Z czego to wynika? Uczęszczałaś na jakieś kursy, czy jesteś po prostu samoukiem?
K: Jesli chodzi o sam wizaż, to jestem kompletnym samoukiem, ale mam plastyczne wykształcenie i od zawsze maluję - dlatego nie przychodzi mi to z jakąś większą trudnością.

K: Jaki rodzaj makijażu jest dla Ciebie łatwiejszy w wykonaniu, a jaki trudniejszy?
K: Nie ma makijażu łatwiejszego czy trudniejszego. Są tylko takie, którym poświęcam więcej lub mniej czasu. Natomiast nie wiąże się to z poziomem trudności. Wszystko da się zrobić, wystarczy cierpliwość i sprawna ręka.
K: Czy jest osoba (z grona wizażystów), którą chciałabyś poznać i zamienić z nią kilka słów?
K: Zdecydowanie Val Garland - jest moją ogromną inspiracją. Druga osoba to Anastasia Durasova, która zadziwia mnie swoją kreatywnością.

K: Sesje w których bierzesz udział są planowane przez Ciebie od A do Z, czy większość z nich wychodzi spontanicznie, lub zamysł danej sesji jest kompletnie inny od pierwotnego?
K: Z tym bywa bardzo różnie - zależy z kim pracuję. Zazwyczaj staram się mieć wszystko zaplanowane, choć tak samo zdarzają mi się spontaniczne sesje.

K: Czy wraz z nadejściem lata powinniśmy zrobić porządki nie tylko w swoich szafach z ubraniami ale także, w swoich kosmetyczkach? Co tego lata dominuje najbardziej?
K: Myślę, że hitem są pomarańczowe usta, które w ciekawy sposób podkreślają kolor naszej skóry. Oraz make up w stylu "no make-up". Obowiązkowe są też podkreślone brwi.

K: Jaki element makijażu jest dla Ciebie najistotniejszy, podczas wykonywnaia go?
K: Na pewno są to brwi! Bez dobrze podkreślonych i wyregulowanych brwi, żaden makijaż nie będzie wyglądć dobrze. Nie chodzi tu też o jakieś przesadne podkreślenie. Mam po prostu obsesję na ich punkcie.

K: Jako małą podpowiedź dla osób, preferujących delikatny makijaż: jakie 4 niezbędne kosmetyki powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce, które poprawią nasz wygląd i dodadzą naszej buzi nieco świeżości?
K: Z pewnością jakiś produkt do brwi, bronzer, rozświetlasz, no i tusz do rzęs.

K: Czy prócz wizażu jest coś, czym zajmujesz się z równie wielkim zamiłowaniem?
K: Tak, jest jeszcze rysunek i malarstwo. Jednak z największym zamiłowaniem oddaję się swojemu ukochanemu synkowi :)


K: Którą z Twoich sesji uważasz za największe osiągnięcie?
K: Wszystkie sesje są dla mnie bardzo ważne i ciężko jest mi wybrać. Jednak myślę że największym sukcesem są te, które zakończyły się publikacjami w magazynach.
Jeśli chcecie zobaczyć więcej prac Kamili, zapraszamy tutaj:


Swoje propozycje osób zasługujących na wywiad, możecie zgłaszać tutaj >> ASK.

Zajrzyj i tutaj

2 komentarze

 1. Jak zwykle świetny wywiad ale jakże cudowną osobę dzięki Tobie poznałam! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za kwestie dotyczącą wywiadu, to motywujące :)
   zachęcam również do czytania pozostałych wpisów :)

   Usuń

Like us on Facebook