Fashion Babylon

12:55

Tytuł: Fashion Babylon
Autor: Imogen Edwards-Jones i Autor anonimowy
Rok wyd.: 2011 (Pascal)
Gatunek: Literatura faktu, Reportaż
Ilość stron: 368Fashion Babylon to swoista atrakcja dla osób interesujących się modą. Główną bohaterką jest projektantka i jej przyjaciel gej. Razem tworzą własną firmę i przygotowują się do wydania najnowszej kolekcji, która będzie miała miejsce w Nowym Jorku. Książka pokazuje świat największych projektantów i zmagań z modelkami od strony "kuchni". Jesteśmy świadkami przyjęć zaprawianych kokainą i niezliczoną ilością szampana, a także wielkiego stresu oraz życia w biegu, na najwyższych obrotach. Ubieganie się o pierwsze strony gazet i pozytywne recenzje kolekcji ze strony prasy jest wręcz namacalne. Myślę, że każdy chciałby poznać rąbki tajemnic i wszechobecnych ploteczek z wielkiego świata mody.

Wierzę, że autorka przedstawiła w realny sposób to, co dzieje się między innymi na Fashion Week'ach i imprezach tuż po nich. Miejscami zabawna historia ludzi zmagających się z własnymi ambicjami i wygórowanym ego, gdzie najbardziej liczy się sława, pieniądze i wielka kariera jak to powiedziała Joanna Krupa. :)

Nie sądziłam, że tak grubą książkę przeczytam w dwa dni po jej otrzymaniu. Zaciekawiła mnie sama tematyka. Moda jest częścią mojego życia, dlatego też  autorka trafiła w 10. Macie ochotę na zajrzenie za kulisy? .

O Autorze:
Imogen Edwards-Jones autorka bestsellerowej serii książek ujawniających kulisy funkcjonowania luksusowych hoteli, linii lotniczych, branży modowej czy muzycznej. Książkę Fashion Babylon przetłumaczono na 9 języków. Wraz z córką i mężem mieszka w Londynie.


Moja ocena: 9/10

Życzę wszystkim Wesołych Świąt:) 
ps: post zamieszczony jeszcze raz, gdyż w poprzednim coś się zepsuło z harmonogramem czasu.

Zajrzyj i tutaj

5 komentarze

 1. Recenzja jak zawsze ciekawa:). Również życzę ciepłych, rodzinnych Świąt:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiada. Chętnie bliżej zapoznam się z tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałam tę książkę przeczytać, ale nie miałam jeszcze okazji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi interesująco, rozejrzę się za nią.
  Tobie również życzę Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie interesowałam się książkami z tej serii, wydawało mi się, że to pewnie jakieś nijakie historie o niczym. A ostatnio przyjrzałam się im bliżej i stwierdzam, że może jednak warto sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook