Konstantinos-Wampiry są wśród nas

21:41


Konstantinos
Wampiry są wśród nas - ukryta prawda (Vampires: The Occult Truth)
Tłum. Ewa Androsiuk-Kotarska
Rok wyd. 2011 (Studio Astropsychologii)
220 stron
ISBN: 978-83-7377-504-6


Na rynku pojawiło się już wiele książek związanych z wszechobecną "wampiriadą", powstało mnóstwo filmów o pragnących krwi i ponętnych ciał krwiopijcach, ale także wiele paranormalnych romansideł, których głównym bohaterem jest przystojny młodzieniec zniewalający urokiem dziewczyny i kobiety na całym świecie. Czasy kiedy mężczyzna posiadający kły stał się wystylizowanym do maksimum lalusiem przyćmiły to, co w takich adaptacjach jak "Dracula", czy "Wywiad z wampirem" było najlepsze: tajemnicę owianą grozą. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej, niż to czy prawdziwe wampiry mienią się w słońcu, sięgnęłam po tę publikację.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to postać na okładce. Jakże intrygująca - pomyślałam. Do tego przypomina nieco Edwarda ze "Zmierzchu", to już mi się mniej spodobało (chyba przestałam lubić sagę, patrząc co roku jak fabuła jest co raz nudniejsza). Na tym podobieństwa się kończą. Autorem jest niejaki Konstantinos - dość ciekawa postać, ale o tym później.
Książka otwiera przed nami drzwi do nieco innego świata, niż ten który znamy z współczesnych opowiadań o tych niezwykłych istotach. Wampiry nie wyglądają tu jak bożyszcze, a jak większość ciał wyjętych spod ziemi. Mają czerwonawą barwę przez krew wnikającą w komórki ich ciał. Nie są wychudzone, a opasłe od przejedzenia życiodajnym płynem. Ogółem wygląd "prawdziwych" Nosferatu nie jest adekwatny z dzisiejszymi kanonami. Czytając dalej, poznamy wampiry z całego świata i różne w nich wierzenia, od Mezopotamii i współczesnego Iraku poprzez Afrykę po Ameryką Północną i Południową. Dowiemy się kim tak na prawdę był Wład Dracula, czy Krwawa Hrabina. Konstantinos uświadomi czytelnikom, że istnieją wampiry widmowe oraz jak się przed nimi chronić. Na deser znajdzie się też kilka historii niepozwalających zasnąć w nocy, zwłaszcza o godzinie 3.00. Na końcu sami możemy stwierdzić co jest prawdą, a co fikcją.  Czy jesteście gotowi na spotkanie z "rzeczywistością"?

Książka jest cudownym oderwaniem od całego zgiełku nadprzyrodzonych opowieści typu "Pamiętniki wampirów". Jest innym spojrzeniem na temat, który jest teraz na czasie. Wszystkie książki Sudia Astropsychologii są świetnie wydane, zależnie od tematu dopasowana jest czcionka i różnorakie ozdoby, co powoduje, że milej się czyta. Jeżeli ktoś jest fanem istot nie z tego świata, to zapraszam do lektury:)

O Autorze:
Konstantinos jest autorem wielu artykułów, krótkich opowiadań oraz książek: Gothic Grimoire,  Nocturnal Witchcraft:Magic After Dark. Od wielu lat bada okultyzm i praktykuje magię. Jest mentalistą scenicznym. Umiejętności wkorzystuje do demaskowania fałszywych przejawów sił nadprzyrodzonych. Śpiewa w zespole gohic rockowym. Jest neopoganinem.

Moja ocena 8/10Zajrzyj i tutaj

4 komentarze

 1. I nie wiem. Jeszcze się nad tą pozycją zastanowię.

  OdpowiedzUsuń
 2. To raczej nie jest pozycja dla mnie, bo czasy, kiedy interesowałam się tego typu literaturą, minęły, ale nie omieszkam powiedzieć o tej książce przyjaciółce, która z pewnością znajdzie w niej coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za paczkę! Jest świetna! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w domku i nie mogę się doczekać kiedy po nią sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook